017647003200 [email protected]

Konsolosluk İşlemleri

Bu sayfadaki bilgiler bilhassa https://www.konsolosluk.gov.tr/Procedure/Index sayfasından olmak üzere değişik resmi ve özel hukuk ve/vaya avukat sayfalarından derlenmiştir.

Bilgilerin güncel olmasına dikkat etmekteyiz, ancak iş yoğunluğundan güncellemede gecikme olabileceğinden, bilgilerin kesin güncelliği yani doğruluğu hakkında sorumluluk kabul etmiyoruz.

Konsolosluk işlemleri hakkında kesin ve güncel bilgi edinmek istiyorsanız ulaşmak istediğiniz Başkonsolosluğu´nun ana sayfasına ulaşmak için aşağıdaki ilgili linke tıklayınız: (NRW´deki konsolosluklardan sonrakiler, alfabetik sıraya göre düzenlenmiştir.)

Bağlandığınız konsolosluğun sayfasını kapatmadan, başka bir sayfa veya sekmede aşağıdaki DOĞUM, NÜFUS, EVLİLİK, PASAPORT, ASKERLİK, NOTERLİK, VATANDAŞLIK, ÖLÜM, ADLİ KONULAR ve DİĞER e-Devlet Şifresi işlemleri linklerini tıklarsanız, doğrudan ilgili menüye bağlanacaksınız.

 

http://ESSEN.bk.mfa.gov.tr

 

http://DUSSELDORF.bk.mfa.gov.tr

 

http://MUNSTER.bk.mfa.gov.tr

 

http://KOLN.bk.mfa.gov.tr

http://BERLIN.bk.mfa.gov.tr

 

http://FRANKFURT.bk.mfa.gov.tr

 

http://HAMBURG.bk.mfa.gov.tr

 

http://HANNOVER.bk.mfa.gov.tr

 

http://KARLSRUHE.bk.mfa.gov.tr

 

http://MAINZ.bk.mfa.gov.tr

 

http://MUNIH.bk.mfa.gov.tr

 

http://NURNBERG.bk.mfa.gov.tr

 

http://STUTTGART.bk.mfa.gov.tr

 

DİKKAT !

Başka bir sekmede (TAB) veya aynı browserin başka bir sayfasında https://www.konsolosluk.gov.tr adresine girip temsilciliğinizi seçtiğiniz takdirde aşağıdaki ilgili LINKLERE tıkladığınızda doğrudan linkin bağlı bulunduğu servise bağlanmaktasınız.

(Bu şekilde kolayca ve daha az tıklama ile “gerekli belgeler” sayfalarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz.

Askerlik
Vatandaşlık

VATANDAŞLIK  Vatandaşlık işlemleri, harçları ve gerekli belgeler.
https://www.konsolosluk.gov.tr/Procedure/Index#7

(Yukarıdaki şahsım dışındaki bilgilerin dışındaki bilgi ve açıklamalar Essen Konsolosluğu internet sayfasından örneğin o sayfadaki Almanyadaki Boşanma kararlarının Türkiyede tanınması ve tenfizi hakkındaki bilgilendirme sayfasından BILGI NOTLARI başlığı altından ( http://essen.bk.mfa.gov.tr/AgencyInfoNotes.aspx ) , DUYURULAR başlığı altından  (http://essen.bk.mfa.gov.tr/AgencyAnnoucements.aspx?AgencyID=-1  )ve değişik avukatların, resmi kurumların ınternet sayfalarında derlenmiştir.

www.yeminlitercüme.com  İnternet sayfamı (“SİTE”), riskleri kendiniz üstlenerek kullanmayı kabul etmektesiniz. Sitedeki içerik, hizmetler ve materyaller, “olduğu gibi” ve “mevcut olduğu haliyle” temin edilmekte olup açık, zımni veya yasal hiçbir taahhüt veya garanti içermemektedir. Sitedeki veya siteyle bağlantılı olan hizmetlerin, içeriklerin veya materyallerin doğruluğu, güvenirliliği, kullanışlılığı veya eksiksizliği hakkında herhangi bir taahhüt, garanti veya teminat vermemekteyiz. Kesin bilgi için avukatınızla veya Konsoloslukla irtibata geçip kesin bilgi almanızı özellikle tavsiye ederiz. ([email protected] adresine sorunuzu hangi birime yönelttiğinizi başlıkta belirterek, kısa ve öz bir şekilde yazınız.)

Türkiye´ye vize almak istdiginiz takdirde vize islemleri hakkinda https://www.visa.gov.tr/ adresinden bilgi edinebilirsiniz.

 

Saygılarımla

Diplom Betriebswirt (FH) Yüksel Kocaağa,

Almanca-Türkçe yeminli tercüman ve yeminli cevirmen

Königsberger Str. 20, 45881 Gelsenkirchen
Telefon: +49(0)176-4700 3200
WhatsApp: https://wa.me/4917647003200

Email:  [email protected]

© 2021 Yeminlitercüme.com Tüm Hakları Saklıdır.Alle Rechte vorbehalten.

Site Tasarımı Webdizaynpro.com Tarafından Yapılmıştır

tr Türkçe
X